راهکارهای مناسب برای کاهش وزن
راهکارهای مناسب برای کاهش وزن

راهکارهای مناسب برای کاهش وزن

در این شرایط سخت کرونایی، بیشتر افراد دچار اضافه وزن ناخواسته شده اند.از این رو به دنبال راهکارهای مناسب برای کاهش وزن در خانه و تناسب اندام می باشند. این ورزش ها به افراد کمک می کنند که همچنان تناسب اندام خود را حفظ کنند و دچار اضافه وزن نگردند.

کاهش وزن به روش طبیعی

اگرچه راه‌های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد اما بسیاری از این روش ها استاندارد نیستند. بنابراین نمی توان از آن ها برای کم کردن وزدکمک گرفت. یافته ها و نتایج بررسی ها نشان می دهد که کم کردن وزن به شکل طبیعی بسیار پایدارتر از کاهش وزن های ناگهانی با متدهای خاص می باشد.

اضافه کردن پروتئین به رژیم

بدن برای متابولیزه و هضم کردن پروتئین نیاز به سوزاندن کالری دارد. بنابراین ترتیب یک رژیم با پروتئین زیاد می تواند فعالیت های سوخت و سازی بدن را به میزان ۸۰ تا ۱۰۰ کالری تقویت کند. با مصرف پروتئین سریع تر دست از غذا خواهید کشید. یعنی اشتها کاهش پیدا کرده و میل به غذا کم می شود.

کنار گذاشتن غذاهای  فرآوری شده

این غذاها دارای قند، چربی و کالری مازاد هستند. بنابراین برای کم کردن وزن  باید از برنامه غذایی حذف شوند. این غذاها به شدت اشتهاآور هستند. از این رو سبب افزایش وزن می شوند.

نوشیدن آب

نوشیدن آب به کاهش وزن کمک می کند. اگر آب قبل از غذا مصرف شود، در کاهش کالری نیز موثر خواهد بود. به جای نوشیدنی های حاوی قند آب بنوشید.

نوشیدن آب و کاهش وزن

مصرف قهوه

قهوه نیز از نوشیدنی های مناسب برای کاهش وزن می باشد. قهوه سطح انرژی را بالا نگه می دارد و به سوزانده شدن کالری ها کمک می نماید. یکی از راهکارهای مفید برای از دست دادن وزن، بالا بردن سوخت و ساز بدن است. قهوه کافئین دار از نوشیدنی هایی است که سوخت و ساز بدن را بالا می برد.

مکمل گلوکومانان

مکمل گلوکومانان از مکمل هایی است که برای لاغری توصیه می شود. البته برای مصرف مکمل ها بهتر است با پزشک مشورت نمایید. داروخانه آنلاین پیک دارو www.peykdaru.com  در زمینه فروش مکمل غذایی و ورزشی فعال می باشد. شما می توانید مکمل گلوکومانان را از این سایت معتبر خریداری نمایید.

این مکمل غذایی از یک فیبر غذایی محلول در آب و طبیعی و در واقع ریشه گیاهی به نام کونیاک(فیل) به دست آمده است.

گلوکومانان کم کالری بوده، از این رو فضای معده را به خوبی پر می کند و هضم غذا را به تعویق می اندازد. اجازه جذب چربی و پروتئین را نمی دهد و تغذیه باکتری های مفید روده را موجب می شود. از مکمل های فوق العاده برای جذب آب می باشد. یک کپسول این مکمل قادر است یک لیوان آب را به شکل ژله درآورد.

مصرف نوشیدنی های شیرین، شیر شکلات، نوشیدنی های انرژی زا و آب میوه را کنار بگذارید.

ورزش ایروبیک و کاهش وزن
ورزش ایروبیک و کم کردن وزن بدن

ورزش ایروبیک و کاهش وزن

انجام ورزش هوازی (کاردیو) یک راه عالی برای سوزاندن کالری و بهبود سلامت جسمی و روحی شماست.

ورزش ایروبیک و کاهش وزن

ورزش ایروبیک برای از دست دادن چربی شکم و همین طور چربی های ناسالمی که تمایل به ایجاد شدن در اطراف اندام دارند، بسیار موثر است. این چربی ها باعث ایجاد بیماری های متابولیک می شوند.

انجام تمرینات قدرتی

رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن بسیار توصیه می شود اما توجه داشته باشید که این کم کردن وزن با تحلیل ماهیچه و کند شدن سوخت و ساز بدن همراه می باشد. برای جلوگیری از این پیامدها باید ورزش هایی برای تقویت عضلات در کنار کاهش وزن انجام داد. یکی از این ورزش ها بلند کردن وزنه می باشد. وزنه برداری عضلات را تقویت و سوخت و ساز را بالا می برد. افرادی که از آمادگی جسمانی کمتری برای بلند کردن وزنه برخوردارند، می توانند از دمبل زدن کمک بگیرند.

مصرف فیبر

فیبر برای کاهش وزن بسیار ایده آل و کاربردی است. مصرف فیبر به خصوص فیبر چسبناک سبب افزایش احساس سیری خواهد شد. این موضوع از افزایش وزن در طولانی مدت جلوگیری به عمل می آورد.

https://www.healthline.com/nutrition/26-evidence-based-weight-loss-tips#section14

https://www.healthline.com/nutrition/30-ways-to-lose-weight-naturally#section22

 

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

X