موارد استفاده از مکمل ورزشی و فواید آن
خرید مکمل ورزشی از داروخانه آنلاین پیک دارو

موارد استفاده از مکمل ورزشی و فواید آن

مکمل ورزشی از مواردی است که با شدت گرفتن تمرینات و ورزش ها توصیه می گردد. مکمل های ورزشی برای بهبود عملکرد جسمی، دریافت مواد مغذی و ریز مغذی ها و … مورد توجه قرار می گیرند. برای بهره مندی از تاثیرات این مکمل ها باید آن ها را با یک رژیم غذایی متعادل همراه سازید. در این صورت فواید و سودمندی این مکمل ها را دریافت خواهید کرد.

متاسفانه عده ای از افراد به اشتباه گمان می کنند که مکمل ها صرفاً برای عضله ای شدن اندام ها مورد استفاده قرار می گیرند و افرادی که به دنبال افزایش حجم عضلات هستند از این نوع مکمل ها بهره مند می شوند. مکمل ورزشی برای تقویت و عضله ای شدن اندام ها به کار می رود اما این تنها فایده و دلیل مصرف آن ها نیست.

خرید مکمل ورزشی از داروخانه آنلاین پیک دارو

نقش مکمل ورزشی در تامین عناصر حیاتی بدن

متاسفانه درصد بالایی از مردم به کمبود ریز مغذی ها یعنی ویتامین ها و مواد معدنی دچار هستند. این در حالی است که بسیاری از افراد از این موضوع بی اطلاع می باشند. ریز مغذی ها برای بهبود عملکرد سلول و سلامت آن اهمیت زیادی دارند. کمبود ریز مغذی می تواند به دلایل مختلفی از جمله کاهش یا افزایش وزن، گرفتن رژیم های طولانی و تغذیه نامناسب اتفاق بیفتد.

مکمل ورزشی امکان دریافت ریز مغذی ها را برای شما فراهم می کند. با مصرف این مکمل ها می توانید مقدار صحیحی مواد مغذی دریافت نمایید.

کاربرد مکمل 

بیشترین کاربرد مکمل های ورزشی مربوط به باشگاه‌های بدنسازی می باشد. البته این مکمل ها برای کلیه افرادی که دچار کمبود مواد مغذی هستند یا درصدد دست یابی به تناسب اندام می باشند، ضرورت دارد. افراد مبتدی نیز برای شروع ورزش های سخت نیاز به دریافت مکمل دارند.

با دریافت مکمل ها می توان ورزش های سخت انجام داد. به عنوان مثال فردی که به تازگی برنامه فشرده وزنه برداری را برای افزایش حجم عضلانی در پیش گرفته، برای موفق شدن در این عرصه نیاز به مکمل ورزشی دارد.

موارد استفاده از کراتین

کراتین سال هاست که به عنوان یک مکمل رژیم غذایی مورد مطالعه قرار گرفته است.

در حال حاضر بهترین نوع کراتین را مونوهیدرات معرفی می کنند. مصرف این مکمل بی خطر بوده و بی عارضه است. در واقع با مصرف کراتین خطر چندانی فرد را تهدید نمی کند. تنها عارضه احتمالی این مکمل، افزایش وزن می باشد. این افزایش وزن به دلیل افزایش آب در سلول های عضلانی اتفاق می افتد. برای حجیم کردن عضلات از این نوع مکمل  کمک گرفته می شود.

انواع کراتین

  • کراتین اتیل استر
  • کراتین هیدروکلراید
  • کراتین بافر
  • کراتین مایع
  • کراتین منیزیم کلات

کراتین برای بهبود عملکرد در ورزش، تقویت عضلات و سلامت مغز مورد توجه قرار می گیرد. کراتین میزان قدرت برای انجام حرکات ورزشی سخت نظیر وزنه برداری را بالا می برد.

ضرورت مصرف مکمل چیست؟

مکمل های ورزشی در اشکال مختلفی نظیر کپسول، پودرها، قرص، مایعات و … شکل گرفته اند. ترکیبات مختلفی در این مکمل ها به کار می روند. این ترکیبات شامل پروتئین، کافئین، اسیدهای آمینه و کراتین می باشد.

ضرورت مصرف مکمل ورزشی

ضرورت مصرف مکمل ورزشی
ضرورت مصرف مکمل

به عنوان مثال مکمل های حاوی اسیدهای آمینه برای ساخت بافت ماهیچه ها مورد توجه قرار می گیرد. دانستن اهمیت مکمل های ورزشی در درجه اول برای کسانی است که مسابقات ورزشی دارند و با کمک این مکمل ها، تمرینات سنگینی را انجام می دهند.

مکمل ورزشی اصلی از پودرهای پروتئین تشکیل شده است. اگرچه مکمل  سودمندی زیادی برای ورزشکاران و سایر افراد دارد اما بهتر است مصرف آن برای فرد توسط مربیان بدن سازی یا متخصصان بهداشت تایید شود.

مکمل های ورزشی برای رشد و تقویت عضلات مورد استفاده قرار می گیرند.

مکمل از خستگی در حین ورزش کردن جلوگیری به عمل می آورد.

استقامت بدن را بالا می برد و قدرت بدنی را افزایش می دهد.

مکمل درد و اسپاسم عضلانی بعد از تمرینات را کاهش می دهد.

مکمل های حاوی پروتئین آلی برای ترمیم عضلات آسیب دیده استفاده می شود.

برای خرید مکمل می توانید به داروخانه آنلاین پیک دارو به آدرس www.peykdaru.com مراجعه نمایید. پیک دارو کلیه محصولات خود را با ضمانت به مشتریان عرضه خواهد کرد.

https://www.healthline.com/nutrition/creatine-monohydrate-is-best

https://ods.od.nih.gov/factsheets/ExerciseAndAthleticPerformance-HealthProfessional/

https://www.slideshare.net/Unived/understanding-the-importance-of-sports-supplements

https://www.bulkpowders.co.uk/the-core/benefits-sports-supplements-peak-performance/

 

اشتراک:

گذاشتن دیدگاه

X